Rastgele Yazı

Netanyahu’dan gerilimi tırmandıracak açıklama!

Netanyahu’dan gerilimi tırmandıracak açıklama!

ABD Başkanı Trump’ın Kudüs kararı sonrası gerilim tırmanıyor. İsrail Başbakanı Netanyahu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef alarak tansiyonu daha da yükseltecek açıklamalar yaptı.

Geçtiğimiz günlerde ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıdığını ve ABD Büyükelçiliği’nin bu şehre taşınacağını açıklamasının ardından Kudüs’te İsrail askeri ve polisi Filistinlilere saldırmaya başlamış, ve birçok Filistinli hayatını kaybederken, yüzlerce kişi de yaralanmıştı.

MACRON’U ZİYARET ETTİ

Olaylar hala devam ederken İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, ABD’nin kararına tepki gösteren Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’u ziyaret etti.

ERDOĞAN’A AKIL ALMAZ SUÇLAMALAR

Netanyahu görüşme sonrası yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı Erdoğan’a çirkin suçlamalarda bulunarak  “Kendi ülkesinde Kürt köylerini bombalayan, gazetecileri hapse atan, İran’ın uluslararası yaptırımların etrafından dolaşmasına yardım eden, Gazze dahil masum insanları öldüren teröristlere destek veren bir liderden ahlak dersi almaya alışık değilim” dedi.

FİLİSTİNLİLER NE KUDÜS’Ü ÇABUK KABUL EDERSE O KADAR ÇABUK BARIŞ GELİR

Netanyahu Filistinlilere tehditkar açıklamalar yaparak: “Filistinliler Kudüs’ün İsrail’in başkenti olduğunu ne kadar çabuk kabul ederse barış o kadar çabuk gelir.“dedi.

MACRON: KARARI ONAYLAMIYORUZ

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ise açıklamasında, İsrail-Filistin sorununun çözümü için iki devletli çözüm gerektiğini vurguladı. Macron İsrail Başbakanı’na, ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma kararını onaylamadığını ilettiğini belirtti.Kaynak: Haber7.com

  • Yazıyı Beğendin mi?  6

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*