Rastgele Yazı

Atatürk olmasaydı ne olurdu biliyor musunuz?

Atatürk olmasaydı ne olurdu biliyor musunuz?

10 Kasım’da farklı düşünceye sahip kesimler tarafından Atatürk’le ilgili gazetelere verilen “Olmasaydı olmazdık” ve “Olmasaydı da olurduk” ilanları tartışılmaya devam ediyor. Konuya en ilginç yaklaşımı Senai Demirci gösterdi. Demirci, “Atatürk olmasaydı” başlıklı yazısındaki ironi ile tartışmalara göndermeler yaptı.”Atatürk olmasaydı, Fransızlar Antep’ten sonra ülkenin bütününü işgal eder, kadınların örtüsünü başından çeken askerlerin baskısı altında kalırdık. Başı örtülü kızlar okullarda okuyamaz ve başörtülü memur olunamazdı. Annesi ve karısı örtülü diye, namaz kılıyor diye subaylar ordudan atılırdı.

Atatürk olmasaydı, İtalyanlar bir yolunu bulup geçmişimizle bağımızı koparmak için harf devrimi yapar. Mesela yeryüzünün en değerli kütüphanelerinden Süleymaniye Kütüphanesi’ndeki el yazma eserleri en az 90 yıl sustururdu. Bununla da yetinmez, Müslümanların halifesini aşağılayarak yurtdışına sürerdi.

Atatürk olmasaydı, Amerikalılar ülkenin yönetimini ele geçirir. Seçilmiş ilk meclisi zorla dağıtır. Ali Şükrü gibi vatansever düşünürleri öldürtür. Kendi keyiflerine göre kurdukları meclis sayesinde, ülkeyi en az 30 yıl tek parti ile yönetirlerdi. Kendi adamları dışında kimseye oy hakkı vermezler, seçilme hakkı tanımazlardı.

Atatürk olmasaydı, Hitler ülkeyi işgal eder. Türk ırkını üstün ırk ilan eder, Kürtleri, Rumları ve Ermenileri aşağı ırk sayar. “Türkiye Türklerindir” dedikten sonra kendilerini Türk saymayanları Anadolu’dan sürerdi. Hitler bununla da yetinmez, Dersim’de sırf Kürt diye çoluk çocuk, kadın erkek on binlerce savunmasızı bombalarla imha ederdi.

Atatürk olmasaydı, Ruslar Anadolu’yu ele geçirir, camileri ahır yapardı. Medreseleri kapatırdı. Devrin en önemli düşünce odakları olan tekke ve zaviyeleri yasaklardı. Ezanı susturur, yerine anlamsız gürültüler koyardı.

Atatürk olmasaydı, İstanbul Yunanlılara kalırdı. Yunanlılar Fatih Sultan Mehmed’den Bizans’ın intikamını almak için Ayasofya Camiini müzeye çevirirdi.

Neyse ki Atatürk geldi de..

Senai Demirci-2013

 • Yazıyı Beğendin mi?  264

Benzer Yazılar

Yapına Yorumlar (20)

 • Erkan kaya diyor ki

  Emserim gönderme yapmissinda pkk agziyla ermeni Yunan agziyla yapmissin bu zamana kadar türk yer yüzünde Kimi kesmis düsmanina bile ekmegini bölmüs vermis.terbiyesizlik yapmayin yeter artik rezil herifler.

  Cevapla

  • ne dedın sımdı sen ustekı yazıyla senın yazın ne alaka tencere dıbın kara gel bize bazı bazı adam olabıleceklerı yazmıs bu ulekde senın gıbı arastırmasız cahıllerle yasadıgım ıcın utanıyorum

   Cevapla

 • Hacı Veli diyor ki

  Atatürk olmasa ananız Türk, babanız Yunan olurdu…

  Cevapla

  • hacı veli 15 yaşındaki kızlara güzellik endam müsabakası düzenleyen kimdi üstte yazıyor hala kalkıp öküz gibi ananız türk olurdu babanız yunan olurdu gibi aklı kıt yorumlar yapma atatürk uçuyormuydu ahmak herif gün yüzü görmemiş cahil yobaz herkes kendi namusunu korur sabaha kadar içki içen kişi nasıl milletin namusunu koruyacak 250 000 şehit neden verildi atatürkün yönettiği 57 alayda neden sağ kişi çıkmadı hani çok taktik biliyordu iyi komutandı ,taburunu komple ölüme göndermiş birisi nasıl deha oluyor üstelik kadınları açılmaya sevk eden kim, kadınları soyundurarak namus korunmaz geri zekalı senin dediğine insan kıçıyla güler zihnini beynini çalıştır biraz sanki süper güçleri vardı çok şehit olmasının sebebi onun yüzünden ne dedi komutanı olduğu alaya ben size savaşmayı değil ölmeyi emrediyorum diyor bu lafa öbür taraftan bak ne çıkıyor ölü asker savaş kazanamaz bire münafık sizler lafı nereye çektiniz ,asil komutan askerlerinin şehit olmasını arzu ediyor onları motive ediyor gibi , 57 alayda sağ asker çıksaydı inanılabilirdi belki bu teoriye ama o hepsinin ölmesini ve aslında savaşı kaybetmemizi istedi nasıl olduysa kahraman ilan edildi tek amacı vardı türkiyeden islamı kaldırmak ve batılılaşmak ilk yaptığı şey alfabeyi değiştirmek oldu madem hilafeti kaldırdı kendi parti kurdu 30 sene tek başına her istediğini astı kesti meclise başka parti sokmadı hani demokrasi cumhuriyet getirmişti padişahtan çok yetki verdi kendine neden cumhuriyet ilanında sonra ingiliz fötr şapka takmaya başladı neden atatürkçü geçinen tv radyo sosyal medya int sitelerinde kimse atatürkün fötr şapkalı fotosunu koymuyor çünkü 5 yaşındaki çocuğa göster fötr şapkalı fotoğrafı aha bu senin atande sana küfreder bu adam türk e benzemiyor der bak bakalım bumu tür ve senin atana benziyormu http://www.ataturkinkilaplari.com/depo/ataturk_posterleri/TRHYBF-mustafa-kemal-atat%C3%BCrk-un-sapkali-resmi-2.jpg

   Cevapla

   • albatros diyor ki

    pezevenk yavşak en tutucu islam ülkeleri endonezya malezya pakistan bengaldeş hatta afganlar bile katılıyor bu yarışmalara ,velev ki katıldı ne var senin kızın kendine güvenip katılmak isterse zorlamı engelleyeceksin.

    Cevapla

   • ”Ben size taarruzu değil, ölmeyi emrediyorum. Biz ölünceye kadar geçecek zamanda yerimizi başka kuvvetler alabilir.” MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

    Yorum yapmadan önce tarih bilgini geliştirsen, az okusan iyi olur, çarşaf çarşaf yorum yazıp rezil olmazsın. Anlayamazsın diye tekrar ediyorum ‘BİZ’ demiş. Ordunun en önünde, askerleri ile birlikte savaşan bir komutandan bahsediyoruz. Ki verdiği mücadele ile tarihin akışını değiştiren bir savaş bu.

    Neyse kime ne anlatmaya çalışıyor isem.. Verdiğin ‘Zihnini, beynini çalıştır’ tavsiyene kendinde uymalısın. Yine dediğin gibi yazdıklarına insanın kıçı ile gülesi geliyor 🙂

    Cevapla

    • Ordunun en önündemi ya sen hiç o savaştaki çukurunu gördünmü roket atsan içine düsmez bu kadarda abartmayın neden kendi işi olmayqn ezanı türkceleştirdi bu kimsenin haddine degil biz deyince en önde gitmemiş oysa ordu olmadan komutanın ne anlamı kalır?

     Cevapla

  • Has sıktır yavşak

   Cevapla

  • Farabi diyor ki

   600 sene bu topraklarda Ataturk mu vardi.Adami peygamber gibi birsey goruyorsunuz herhalde.her seyi degerinde birakacaksin,degerinden fazla deger verirsen hic bir degeri kalmaz.Ataturk ude maalesef boyle yaptilar.Yakinda lenin in akibeti gibi olacaga benziur.lenin in bir tane putu bile kalmadi

   Cevapla

  • Farabi diyor ki

   Yok yaw.Ataturk ten once 600 sene Ataturk suz yasadiginda neden oyle olmadi ya?Akilli olun,adami ilahlastirmayin.mma,bana oyle geliyorki bir gun bu millet Ataturk u ulkeden silip atacak gibi.Lenin misali.Lenin de komunistlerin ilahiydi.Noldu simdi?

   Cevapla

  • Atatürk vardı ama seninki öyle olmuş sanki? O bir komutan 57.alayı bir asker bile kalmayıncaya kadar ölmüş insan şerefine yediemeyip intihar eder ordusuz komutanmı olur sonra mason localqrına Türkiye içinmi gitti

   Cevapla

  • Haddi ordan be. Bir Musluman cikardi ulkeyi gene kurtarirdi,ve de bir gercek Islam ulkesi olurduk

   Cevapla

 • ATATÜRK KOMÜNİZMİ SAVUNANLARA BIRAKILMAYACAK KADAR DEĞERLİ VE İNANÇLI BİR LİDERDİR.mekanı cennet olsun inşallah.

  Cevapla

 • Bana oyle geliyorki,Mustafa kemal inde akibeti Lenin inki gibi olacak.Lenin komunist dunyasinin ilahiydi,noldu simdi? Kac tane putu kaldi dunyada? Yalancinin mumu yatsiya kadra yanarmis iste.

  Cevapla

 • İngiliz ajanı ataist putperes

  Cevapla

 • Ne ordunun en önünde gitmesi gitde gör girdiği çukura roket atsan düşmez oysa ordusuz komutan ne işe yararki

  Cevapla

 • yattığı yerden sikiyor mubarek ne Atatürk müş beeee ;D

  Cevapla

 • sizlerden utanıyorum bir millet olarak gecmişinize küfür ediyorsunuuz cogunuz dar görüşlüsünüz sabit fikirlisiniz

  Cevapla

 • heeey millet günümüzde yaşayan hiç kimse atatürk döneminde yaşamadık ve o dönemi bilmiyoruz sadece atatürkü ilahlaştıran ve ölümünden yaklaşık 100 sene sonra bile atatürk üzerinden rant saglayan sözde atatürkçü soytarıların yazdıkları kitaplardan tanıyoruz atatürkü adam ölmüş aradan 100 yıla yakın zaman gecmiş ve kendini savunacak durumda degil bu nedenle yorumlarda hakaret ve küfürden uzak durun

  Cevapla

 • AY tan diyor ki

  HARF İNLKILABI ile Geçmiş tarih silmekten beter oldu .. Onlar tarih için ne yazıldıysa o okundu … gerçekci olalım .. Bizden istenilen neyse onlar yazıldı onlar okutuldu , kızıl sultan.. osmanlı hasta adam . ..,yok saraylarda haremler , Bu devlet 164 ülke tebası idi … şimdi olimpiyatlara yarışmalara katılda Türkiyeyi tanısınlar ….

  Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*