Rastgele Yazı

ABD’nin Tuzağını Çökerteceğiz ABD hesap verecek

ABD’nin Tuzağını Çökerteceğiz ABD hesap verecek

Türkiye’ye diz çöktürme amacıyla ABD’ye taşınan 17-25 Aralık kumpasının bir kez daha başarısız olacağını söyleyen hukukçular, “Sarraf kumpası ABD’nin elinde kalacağı gibi ABD hem 17-25 Aralık kumpasının sözde delillerini elde etmedeki hukuksuzluklardan, hem de…

Kumpas çökecek ABD hesap verecek
Türkiye’ye diz çöktürme amacıyla ABD’ye taşınan 17-25 Aralık kumpasının bir kez daha başarısız olacağını söyleyen hukukçular,

“Sarraf kumpası ABD’nin elinde kalacağı gibi ABD hem 17-25 Aralık kumpasının sözde delillerini elde etmedeki hukuksuzluklardan, hem de 15 Temmuz’da kalkıştığı darbe ve katlettiği vatandaşlarımızdan dolayı hesap verecektir” dediler.

Türkiye’ye diz çöktürme amacıyla ABD’ye taşınan 17-25 Aralık kumpasının bir kez daha başarısız olacağı, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen ve eski CIA Direktörü Graham Füller’e kadar uzanan soruşturma sonucunda ABD’nin ilk defa bir ülkede darbe yaptığının belgelerle deşifre olacağı belirtiliyor.

ABD Başkonsolosluğu görevlisi Metin Topuz’un tutuklanması sonrası verdiği ek ifadesinde FETÖ’cü emniyet müdürlerini ABD’li savcıyla görüştürdüğünü söylemesi ve eski CIA Direktörü Graham Füller hakkında çıkarılan yakalama kararını milat olarak değerlendiren hukukçular ve siyasiler

“ABD’ye taşınan 17-25 Aralık kumpası başarısız olacak ancak Türkiye’de yürütülen 15 Temmuz soruşturması ABD’nin 15 Temmuz darbesindeki rolünü deşifre etmiş olacak” dediler.

ABD HESAP VERECEK

Akit’e konuşan Tüm Hukukçular Birliği Genel Başkanı Av. Mustafa Kuran, hukuksal gelişmeler sonucunda zarar gören tarafın Türkiye değil ABD’nin olacağını söyledi. ABD’nin uluslararası prensiplere ihanet eden davranış ve uygulama içerisine girdiğini ifade eden Mustafa Kuran,

“15 Temmuz’daki rolleri İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın Metin Topuz üzerinden derinleştireceği soruşturmayla ABD’nin rolü büyük ölçüde ortaya çıkacaktır. CIA Direktörü Graham Füller’e yakalama kararı çıkarılması ve onun da bu darbeyle ilişiğinin tespit edilmesi de çok ama çok önemlidir.

Firari Adil Öksüz’ü ABD konsolosluğundan arayanlar da deşifre olacak daha. ABD İstanbul Başkonsolosluğu çalışanı olan ve hakkında yakalama kararı bulunmasına rağmen konsolosluğa sığınan Türk vatandaşını da elbet Türkiye ele geçirecektir. Sarraf kumpası

ABD’nin elinde kalacağı gibi ABD hem 17-25 Aralık kumpasının sözde delillerini elde etmedeki hukuksuzluklardan, hem de 15 Temmuz’da kalkıştığı darbe ve katlettiği vatandaşlarımızdan dolayı hesap verecektir” dedi.

HAVA TERSİNE DÖNECEK

ABD’nin saldırgan tavrının tersine döneceğini ve çöküntü rüzgârlarına kapılacağını belirten Kuran, şunları söyledi: “Türkiye’yi karşısına almayı tercih eden ABD, PKK/YPG’yi silahla donatarak, Türkiye’ye vizeleri durdurarak göstermiştir. Sınıfta kalan çocuk gibiler.

Bir yandan Trump ‘bir daha silah göndermeyeceğiz’ diyor. Diğer yandan; Pentagon ‘YPG’ye silah vermeye devam’ mesajı veriyor. İçerisinde bile birlik olamayan ABD’de bir çöküntü rüzgarı esmektedir artık. ABD, tüm delilleri gayri kanuni olan Sarraf davasında da kaybedecektir,

Türkiye’de de kaybedecektir, Ortadoğu’da da kaybedecektir. ABD’nin saldırgan tavrının tersine döneceği ve sanık sandalyesine oturtulacağı günler yakındır.”

ABD İKİNCİ TOKADI TÜRKİYE’DEN YİYECEK

Avukat Müşir Deliduman, ABD’nin uluslararası arenada Vietnam Savaşı sonrası ikinci tokadını Türkiye’den yiyeceğini belirttiği açıklamasında, “17-25 Aralık davası da Halkbank dosyası da tamamen safsatadan ibarettir.

Amerika uluslararası arenada ikinci tokadını yiyecektir, bu böyle bilinsin. Vietnam’da kepaze olan Amerika, son dönemlerde Türkiye’den kendilerine önemli bir tokat gelecektir. Bu noktadaki siyasi duruşu ve hukuki girişimleri takdir ediyoruz.

Rıza Sarraf yargılaması ve Füller yargılaması çerçevesinde Türkiye’nin aldığı bütün tedbirler hukukidir ve uluslararası arenada karşılığı vardır. Fuller ile ilgili soruşturma derinleştikçe daha çok bilgiler ortaya çıkacaktır.

Füller’in ülkemize iadesi de şart olacaktır ve Füller’i teslim etmeyen ülke de zan altında kalacaktır. Türkiye’nin dik durması, ABD’nin yiyeceği tokadın şiddetini de artıracaktır inşallah” diye konuştu.

Yeni Akit

  • Yazıyı Beğendin mi?  6

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*